Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından 4750 TL Destek Ödemesi! Başvuru Şartları ve Detaylar

Paylaşım Tarihi :

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, şubat ayında da ihtiyaç sahibi ailelere yönelik sunduğu sosyal yardım fırsatlarını sürdürüyor. Nakit ihtiyacı olan geçim sıkıntısı yaşayan vatandaşlar e-devlet aracılığıyla yaptıkları başvurular sonucunda aylık sosyal yardım ve destek ödemesi alabiliyor. İşte şubat ayı sosyal yardım ödemeleri hakkında detaylar.

AİLE BAKANLIĞI SOSYAL YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından sosyal yardım almak isteyen vatandaşlar için başvuru şartları netleşti. Başvuru şartları şu şekildedir:

  1. Hane içindeki kişi başına düşen gelirin asgari ücretin üçte birinden az olması.

  2. Engelli maaşı, evde bakım maaşı ve 65 yaş maaşı gibi destek ödemeleri için özel şartların sağlanması.

AİLE BAKANLIĞI SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığından sosyal yardım alabilmek için başvuru yapmak şartı aranıyor. Başvurular, e-devlet aracılığıyla son derece kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir. Sosyal Yardım almak isteyenler şu adımları izleyebilir:

  1. E-Devlet’e giriş yapın.
  2. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesine tıklayın.
  3. Sosyal yardım başvuru formunu doldurun.
  4. Gerekli belgeleri ekleyin.
  5. Başvuruyu tamamlayın.

SOSYAL YARDIM ÖDEMELERİ NE ZAMAN HESAPLARA YATIYOR?

Dar geliri ve ihtiyaç sahibi ailelere yönelik devlet desteği olarak bilinen sosyal yardım ödemeleri Aile Bakanlığı tarafından belirlenen takvim doğrultusunda yapılıyor. Ödemeler genellikle her ayın 15’inden itibaren başlamaktadır. Ödemelerin tarihleri genellikle Bakan Mahinur Özdemir Göktaş tarafından paylaşılmaktadır. Bu nedenle Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş’ın hesabını takip ederek ödeme tarihlerini öğrenmek mümkündür.