Hava Durumundan 16 İl İçin Kırmızı Kodlu Uyarı Geçildi! Sağanak ve Kar Yağışı Etkili Oldu

Paylaşım Tarihi :

Rüzgar, genellikle güney ve güneybatı yönlerinden hafif eser. Ara sıra orta kuvvette rüzgarlar görülebilir. Ancak Marmara'nın güneybatısı ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde, güneyli yönlerden kuvvetli rüzgarlar (40-60 km/saat) beklenmektedir.

Ciddi Tehlike: Çığlarla Mücadele

Yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava beklenirken, Kıyı Ege, Doğu Akdeniz, Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi, Edirne, Kırklareli, Isparta, Uşak, Kütahya, Eskişehir, Kırşehir, Antalya, Tunceli, Bingöl, Muş ve Ağrı çevrelerinde yağmur ve sağanak yağışlar öngörülmektedir. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sisin yanı sıra buzlanma ve don olaylarına da dikkat edilmelidir. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda ise çığ tehlikesi bulunmaktadır.

Sağanak Yağışların İzinde

Haftalık hava tahmin raporuna göre, önümüzdeki hafta pazartesi günü başta İstanbul olmak üzere birçok ilde sağanak yağışlar etkili olacaktır.

Haftanın Hava Durumu

  • Perşembe

    Rüzgarlı ancak genelde hafif esen bir gün.

  • Cuma

    Güney ve güneybatıdan orta kuvvette rüzgarlar bekleniyor.

  • Cumartesi

    Kuzeyden esecek kuvvetli rüzgarlar dikkat çekecek.

Yeniden yazılan makalede hava durumu, doğa olayları ve çığ tehlikesi gibi konulara vurgu yaparak, anahtar kelimelerle zenginleştirilmiş bir içerik sunulmuştur.