Hava Durumu Uyarısı: Güney Marmara ve Ege Bölgesi'nde Şiddetli Yağışlar ve Fırtına Bekleniyor

Paylaşım Tarihi :

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son açıklamasına göre, Çanakkale ile Balıkesir'in batı ilçelerinde gece saatlerinden sonra başlayacak yağışlar, yarın sabah saatlerinden itibaren şiddetlenerek devam edecek. Edirne ve Kırklareli çevrelerinde ise öğleden sonra yağış etkili olacak.

Kuvvetli Yağış: İzmir, Aydın ve Manisa

Öğleden sonra ise İzmir ve Aydın çevreleriyle Manisa'nın batısında kuvvetli yağışlar görülecek. Bu bölgelerde yerel olarak su baskınlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.

Çok Kuvvetli Sağanak: Balıkesir, Çanakkale ve Muğla

Balıkesir'in batı ilçeleri, Çanakkale'nin güneydoğusu ile Muğla'da ise çok kuvvetli yağışlar ve gök gürültülü sağanaklar bekleniyor. Bu durum, sele neden olabilecek potansiyel riskleri beraberinde getiriyor.

Güçlü Rüzgar: Fırtına Uyarısı

Ayrıca, güney yönlerden esmesi beklenen rüzgarın kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde etkili olması öngörülüyor. Bu durum, denizcilik faaliyetlerinde dikkatli olunması gerektiği anlamına gelir.

Hava durumu koşullarının etkisiyle oluşabilecek olumsuz durumları önlemek adına, vatandaşların dikkatli olmaları ve meteorolojik uyarılara uymaları önemlidir. Güvenli bir şekilde bu hava koşullarını atlatmak için gerekli tedbirleri almak, herkesin sağlığı ve güvenliği açısından önem arz etmektedir.