Toplu Konut İdaresi Emlak Müzayede: 18 İlde 96 İşyeri Satışına Hazır Olun!

Paylaşım Tarihi :

Toplu Konut İdaresi Emlak Müzayede, 13 Şubat 2024 tarihinde 18 ilde gerçekleştirilecek 96 işyeri satışını duyurdu. TOKİ işyeri başvurusu yapmak isteyenler için detaylar ise şu şekilde!

İLK FIRSATLAR 18 İLDE!

Yozgat, Trabzon, Tekirdağ, Şanlıurfa, Sivas, Osmaniye, Ordu, Niğde, Nevşehir, Konya, Kırşehir, Kastamonu, Kars, İzmir, Gümüşhane, Giresun, Gaziantep, Eskişehir, Elazığ, Bursa, Denizli, Bilecik, Bartın, Balıkesir, Afyon, Ankara ve Aydın şehirlerinde işyeri satışları başlıyor. İşte sizin için avantajlı iller!

BAŞVURU ŞARTLARI VE DETAYLAR

TOKİ işyeri başvurusu yapacak adayların ilk adımı, muhammen bedel üzerinden teminat yatırmak. Ziraat ve Halk Bankası'na yapılacak teminat yatırma miktarları şu şekilde belirlendi:

  • Muhammen bedeli 699.999 TL'ye kadar olanlar için 50.000 TL
  • Muhammen bedeli 700.000 – 1.499.999 TL'ye kadar olanlar için 100.000 TL
  • Muhammen bedeli 1.500.000 - 4.999.999 TL'ye kadar olanlar için 200.000 TL
  • Muhammen bedeli 5.000.000 TL ve üstünde olanlar için 500.000 TL

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

Başvuru yapacak bireylerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekiyor. Ayrıca, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına uygun kurulmuş tüzel kişilikler de başvuruda bulunabilir. Başvuru için gerekli belgeler şu şekilde sıralanmaktadır:

  • Katılım teminatı tahsilat makbuzu
  • Her sayfası teklif sahibi tarafından imzalanmış şartname
  • Tüzel kişi başvuru sahibi ise; temsile yetkili olduğunu gösterir yetki belgesi, vekâleten katılıyorsa; gerçek veya tüzel kişiyi temsile, ilzama, teklif vermeye, ihaleye katılmaya, ihale bedelini ödemeye vb. yetkili olduğuna dair özel yetkiyi içeren vekâletname.

Bu belgeler, toplantı günü Emlak Yönetim yetkililerine salonlardaki standa teslim edilmelidir.

İŞYERİ SATIŞI HEYECANI KAÇMAZ!

TOKİ tarafından düzenlenen işyeri satışları için heyecan dorukta! Siz de avantajlı illerde yerinizi almak ve işyeri sahibi olma fırsatını kaçırmamak için başvuru şartlarını ve detayları inceleyerek adım atabilirsiniz. Unutmayın, başvuru sürecinde dikkatli olmak ve gerekli belgeleri tamamlamak başarınızı garantiler. İyi şanslar!