PHP Tabanlı Canlı Yayın Platformu, Flaş Gerektirmeden Web Sitelerinden Yayın Yapmayı Mümkün Kılıyor

Paylaşım Tarihi :

Web tabanlı canlı yayın platformları, içerik üreticilerine ve uzaktan iş birliğine yeni fırsatlar sunuyor. PHP HTML5 Videochat gibi çözümler, Flaş eklentilerine gerek duymadan web sitesinden doğrudan yayın yapmayı sağlıyor.

VideoWhisper tarafından geliştirilen PHP HTML5 Videochat, kullanıcıların sitelerine entegre edebilecekleri HTML5 güçlü PHP betiği sunuyor. Betik, tarayıcılar arasında WebRTC veri kanalları üzerinden web kamerası görüntüsünün akışını ve oynatımını üçüncü taraf bağımlılıkları olmadan yönetebiliyor.

PHP tabanlı bu platformun ana özellikleri arasında, toplu oturumda birçok izleyiciye hitap eden tek yönlü canlı yayın, özel oturumlarda izin ile video görüşmesi, gerçek zamanlı cüzdan bakiyeleri ve hediye özelliğine sahip bağış özelliği bulunuyor. Platform, yayıncıların akışını izleyicilere WebRTC yayın sunucusundan kalabalık izleyiciye ölçeklenebilir şekilde ulaştırıyor. Ayrıca ücretli grup görüşmeleri, dakika bazlı fiyatlandırma ve tam ekran modları destekleniyor.

Arayüzün kamera çözünürlüğüne göre uyarlanabilir video bit hızları hedefleyerek ileriye dönük tasarlandığı PHP betiği, geliştiricilere özellikleri özelleştirme imkanı sunuyor. PHP HTML5 Videochat platformunun canlı demosuna VideoWhisper web sitesinden erişilebiliyor. Daha kapsamlı uygulamalar için şirket, Wordpress eklentisi ve yönetilen WebRTC barındırma planları da sunuyor.

WebRTC gibi açık internet standartlarına dayanarak, PHP tabanlı bu çözüm, Flaş desteğinin sona ermeye başladığı bir dönemde içerik üreticilere ve izleyicilerine web sitesinden Flaş gerektirmeden canlı yayın imkanı sağlıyor. Bu sayede platform, canlı etkileşimin desteklendiği alanlarda önemli bir role sahip olabilir. İçerik üreticiler, platformun sunduğu özelliklerle topluluklar inşa ederek canlı yayınlarını gelir kaynağı haline getirebilir.

indir